Lever Endüstriyel’in amacı; yaşamı korumak, dünyayı korumak ve işimizi geliştirmektir. 

Bu net ifade ile şirket olarak varoluş sebebimizi, kendimizden ve işimizden ne beklediğimizi açıklamış bulunuyoruz. Amacımız, sürdürülebilirliğin en önemli sosyal, çevresel ve ekonomik anlamlarını kucakladığımız özel yaklaşımı ortaya koymaktadır.

Sürdürülebilirlik konusundaki liderliğimiz; müşterilerimiz, çalışanlarımız ve topluluklarımız tarafından kabul görmekte ve takdir edilmektedir.

 

KORU

 FAALİYETLER  – MÜŞTERİLER  TOPLUMLAR  – İŞ GÜCÜ –  ORTAKLAR     DENETİM

 

 

 

MUHAFAZA ET  – DEĞİŞTİR

DAHA TEMİZ, SAĞLIKLI BİR GELECEK

 

Lever’ de Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik; stratejimizin odak noktası ve dünya için daha temiz ve sağlıklı bir gelecek temin etme çalışmalarımızın can damarıdır.

Lever’ in “Sürdürülebilirlik” konusundaki altı konu başlığı şunlardır:

 

Faaliyetler

Ürünlerimizin ve faaliyetlerimizin çevre üzerindeki etkisini sürekli azaltarak, gelecek nesiller için dünyayı koruyoruz. Çevreyi koruma konusunda çevreye verdiğimiz kimyasal etkiyi azaltma adına bir taahhütte bulunduk. Söz konusu hedeflerimize çalışanlarımızın, tutku dolu bir biçimde kendilerini bu işe adamaları sayesinde ulaşıyoruz.

 

Müşteriler

Gıda, içecek  alanlarının ve tesislerin daha güvenli ve hijyenik olmasını sağlayan üstün ürünler/çözümler üreterek yaşamı koruyoruz.

Seyreltme ve dispenser teknolojisindeki sanayi lideri yeniliklerimiz ile eşsiz ambalaj tasarımlarımız, bizim, ambalaj ve kimyasal atıkları önemli miktarda ortadan kaldırmamızı, nakliye ile ilintili karbondioksit salınımlarını azaltmamızı ve işçileri korumamızı sağlamaktadır. Konsantre solüsyonlarımız, geleneksel su katkılı ürünlerden daha hafif ve bizim tescilli dozaj ve dispenser donanımımızla çalışan, özel geliştirilmiş kaplarda ambalajlanmıştır. Kapalı döngülü seyreltiler, müşterilerimizin konsantre kimyasallarla doğrudan temas etmelerini önler ve doğru ürün seyreltimlerini garanti ederek azami etki elde edilmesini sağlar.  Nakliye ve depolama alanını azaltmak amacıyla ambalajlarımızı kendimiz tasarlıyor, atıkları önlemeye yardımcı olmak adına geri dönüşümlü malzemeler kullanıyoruz.

 

Toplumlar

Faaliyet gösterdiğimiz her yerin, biz orada olduğumuz için daha iyi olması gerektiğine inanıyoruz.

Çalışanlarımızın cömert ve gönüllü olmaları Lever’in, hizmet verdiğimiz toplumlar için daha temiz ve sağlıklı bir gelecek yaratmasına yardımcı olmaktadır.

 

Küresel Çocuk Girişimi

Okullarda temizlik ve sterilizasyon çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçisi olma rolü, sosyal sorumluluk taahhütlerinin odak noktası olarak, dünya çapındaki okullara ve çocuklara yatırım yapması için Lever’e ilham vermiştir.  Geleceği bizden devralacak olan insanlar için daha temiz ve sağlıklı bir gelecek yaratmak amacıyla, zaman, malzeme ve uzmanlık katkısında bulunarak kendimizi bu işe adadık.

 

İş gücü

Çalışanlarımız, şirketimizin en başta gelen güç unsurlarındandır. Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve toplumumuz için güttüğümüz amaçlarımızı gerçeğe dönüştüren yine çalışanlarımızın yeteneği, yaratıcılığı ve arzusudur. Çalışanlarımızın güvenliği ve refahının yanı sıra onların eğitimine ve kariyer gelişimine de yatırım yapıyoruz.

 

Ortaklar

Dünyanın dört bir yanındaki fikir liderleriyle birlikte çalışarak, sektörümüzde sürdürülebilirlik anlayışını teşvik ediyor, daha temiz ve sağlıklı bir geleceğin destekçiliğini yapıyoruz. Hükümet makamları, sivil toplum kuruluşları ve sanayi grupları ile çok önemli ortaklıklar kurduk. Uzmanlığımızı paylaşıyoruz. Yaratıcı ve tutkulu kişilerin, ortak hedefler doğrultusunda yeteneklerini birleştirdikleri zaman ortaya çıkan değerin sürmesini sağlıyoruz.

 

Denetim

Yaptığımız her işte en yüksek etik ve yasal davranış standardını koruyoruz. Denetim uygulamalarımız, kapsamlı Ahlak ve İş İdaresi Kuralları’ndan oluşmaktadır. Tüm iş uygulamalarımızı düzenli ve sıkı bir şekilde denetliyor, çalışanlarımızı etik iş uygulamaları konusunda eğitiyoruz.